MITSUBISHI BREAKER NO-FUSE NF50-SWU3 3-POLE 240V 10A **WARRANTY INCLUDED**

MITSUBISHI BREAKER NO-FUSE NF50-SWU3 3-POLE 240V 10A **WARRANTY INCLUDED**
$34.99 (USD)
Shipping: US $14.50 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
MITSUBISHI
NO-FUSE BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION! 30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
**HIGHER QUALITY PICTURES CAN BE PROVIDED!**
--240 V // 10 A // 3-POLE--
P/N:
NF50-SWU3
STK #
BMI-01
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | MITSUBISHI |
| Model | NF50-SWU3 |
| Condition | Used |
| Number of Gangs | 6 |
| Number of Throws | 1 |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Number of Positions | 2 |
| Current Rating | 10 A |
| Number of Phases | 3 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Voltage | 551-600 V |
| Number of Poles | 3-POLE |
| Application | Industrial |



