CUTLER HAMMER CIRCUIT BREAKER FS360015A 15A 600VAC 3-POLE **WARRANTY INCLUDED**

CUTLER HAMMER CIRCUIT BREAKER FS360015A 15A 600VAC 3-POLE **WARRANTY INCLUDED**
$55 (USD)
Shipping: US $12.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
CUTLER HAMMER
CIRCUIT BREAKER
**GREAT CONDITION!**
CAT#: FS360015A
--600VAC /// 15A--
STK # BCH-50
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Cutler-Hammer |
| Model | FS360015A |
| Condition | Used |
| Voltage Rating (AC) | 600 VAC |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 15 A |
| Maximum Amperage | 15 A |
| Number of Poles | 3-POLE |
| Country of Origin | United States |






