WESTINGHOUSE 3-POLE CIRCUIT BREAKER JA3225W 225 AMP 600 VAC **WARRANTY**

WESTINGHOUSE 3-POLE CIRCUIT BREAKER JA3225W 225 AMP 600 VAC **WARRANTY**
$92.50 (USD)
Shipping: US $18.75 USPS Priority Mail Medium Flat Rate Box®.
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINGHOUSE
CIRCUIT BREAKER
**USED CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--225 AMP
// 600
VAC // 3-POLE
--
CAT# JA3225W
STK # BCH-236-B
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Westinghouse |
| Model | JA3225W |
| Condition | Used |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 600 VAC |
| Current Rating | 225 A |
| Number of Phases | 1 |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |







