GE SERVICE PANEL AQU3422RCX 225 AMP 208/120 VOLT 3-PHASE 4-WIRE

GE SERVICE PANEL AQU3422RCX 225 AMP 208/120 VOLT 3-PHASE 4-WIRE
$850 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
GE
SERVICE PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**SEE PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!**
--225 AMP // 3-PHASE // 208/120 VAC // 4-WIRE--
--TYPE 1 ENCLOSURE--
CAT#: AQU3422RCX
STK#: SP-71-B
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GE |
| Condition | Used |
| Mounting Style | Panel |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 208/120 V |
| Current Rating | 225 A |
| Box Shape | Rectangular |
| Application | Industrial |
| Suitable For | Interior, Wall |
| Country of Origin | United States |








