125 AMP GE PANELBOARD PANEL AQF3421MBX / AXB7 208Y/120 VAC MLO 3 PH 4 W THQB

125 AMP GE PANELBOARD PANEL AQF3421MBX / AXB7 208Y/120 VAC MLO 3 PH 4 W THQB
$499.99 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
GE // GENERAL ELECTRIC
208Y/120 VAC MLO 3 PH 4 W
--THQB--
ELECTRICAL SERVICE BREAKER PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**SEE PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!**
--125 AMP // 3-PHASE // 208Y/120 VAC // 4-WIRE--
CAT#:
AQF3421MBX // AXB7
STK#:
SP-83
MEYER BLG
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GE |
| Model | THQB |
| Condition | Used |
| Mounting Style | Bolt-On, Panel |
| Type | Main Lug Panel |
| Current Type | AC/DC |
| Maximum Amperage | 125 A |
| Voltage | 208Y/120 V |
| Current Rating | 125 A |
| Number of Poles | 4 |
| Box Shape | Rectangular |
| Application | Industrial |
| Suitable For | Interior, Wall |
| Country of Origin | United States |










