SIEMENS CQD CIRCUIT BREAKER CQD3100 100 AMP 3-POLE 480Y/277 VAC **WARRANTY**

SIEMENS CQD CIRCUIT BREAKER CQD3100 100 AMP 3-POLE 480Y/277 VAC **WARRANTY**
$62.50 (USD)
Shipping: US $14.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SIEMENS
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--100 AMP // 480Y/277 VAC // 3-POLE
--
CAT# CQD3100
STK # BSM-110
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Siemens |
| Model | CQD3100 |
| Condition | Used |
| Number of Gangs | 6 |
| Number of Throws | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 100 A |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 100 A |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Voltage | 480Y/277 V |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | India |





