SQUARE D POWERPACT CIRCUIT BREAKER QBL22200 200 AMP 240 VAC 2-POLE QB-200

SQUARE D POWERPACT CIRCUIT BREAKER QBL22200 200 AMP 240 VAC 2-POLE QB-200
$82.50 (USD)
Shipping: US $14.50 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
POWERPACT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**GREAT CONDITION, SEE PICTURES!**
--200 AMP // 240 VOLT // 2-POLE
--
PART#:
QBL22200
STK#:
BSD-571
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | POWERPACT |
| Condition | Used |
| Number of Gangs | 6 |
| Number of Throws | 1 |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Color | Black |
| Current Rating | 151-200 A |
| Number of Phases | 3 |
| Suitable For | Interior |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Number of Ports | 3 |
| Voltage | 1-240 V |
| Number of Outlets | 2 |
| Number of Poles | 2 |
| Application | Industrial |





