SQUARE D QMB PANELBOARD SWITCH QMB-364 200 AMP 600 VOLT 3-POLE 150 HP

SQUARE D QMB PANELBOARD SWITCH QMB-364 200 AMP 600 VOLT 3-POLE 150 HP
$224.95 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
QMB PANELBOARD SWITCH
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**CHECK PICTURES! BUY WITH CONFIDENCE**
--200 AMP // 3-POLE // 600 VOLT--
CAT#:
QMB-364
STK#: SDSQ-125
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | QMB-364 |
| Condition | Used |
| Mounting Style | Panel |
| Current Type | AC |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Voltage | 600 V |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 200 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |









