SQUARE D HACR BREAKER QOB340 40 AMP 240 VAC 3-POLE **WARRANTY INCLUDED**

SQUARE D HACR BREAKER QOB340 40 AMP 240 VAC 3-POLE **WARRANTY INCLUDED**
$40 (USD)
Shipping: US $14.00 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION**
**
30 DAY WARRANTY INCLUDED, SEE PICTURES**
--40 AMP // 240 VAC // 3 POLE--
MODEL: QOB340
STK: BSD-341
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | QOB340 |
| Condition | Used |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 40 A |
| Voltage | 240 V |
| Current Rating | 31-40 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |






