225 AMP GE BREAKER TQD32225 240 VAC 3 POLE **30 DAY WARRANTY INCLUDED**

225 AMP GE BREAKER TQD32225 240 VAC 3 POLE **30 DAY WARRANTY INCLUDED**
$37.50 (USD)
Shipping: US $18.00 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
GE BREAKER
** GREAT USED SHAPE // 30 DAY WARRANTY INCLUDED! **
--225 AMP // 3-POLE // 240 VAC--
CAT#: TQD32225
STK: GEB-11
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GE |
| Model | TQD32225 |
| Condition | Used |
| Number of Throws | 2 |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 201-250 V |
| Current Rating | 225 A |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Voltage Rating (AC) | 240 VAC |
| Country of Origin | United States |








