SIEMENS SENTRON MOLDED CASE SWITCH JXD63S400A 400 AMP 600 VAC 3-POLE

SIEMENS SENTRON MOLDED CASE SWITCH JXD63S400A 400 AMP 600 VAC 3-POLE
$145 (USD)
Shipping: US $28.00 USPS Priority Mail Medium Flat Rate Box®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SIEMENS
MOLDED CASE SWITCH
CAT# JXD63S400A
--400 AMP // 600 VAC // 3-POLE
--
USD CONDITION, WITH WARRANTY INCLUDED!!
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!
STK # BSM-74
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Siemens |
| Model | JXD63S400A |
| Condition | Used |
| Poles | 3 |
| Amperage Rating | 400 AMP |
| Voltage Rating | 600 VAC |
| Number of Outlets | 3 |
| Current Rating | 400 A |
| Maximum Amperage | 400 A |
| Current Type | AC |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 600 VAC |







