SQUARE D CIRCUIT BREAKER 125 AMP 600 VAC 2 POLE * UNDERVOLTAGE TRIP & AUX SWITCH

SQUARE D CIRCUIT BREAKER 125 AMP 600 VAC 2 POLE * UNDERVOLTAGE TRIP & AUX SWITCH
$159.99 (USD)
Shipping: US $14.85 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
CIRCUIT BREAKER
*GREAT USED SHAPE WITH WARRANTY ! *
* LAST 2 STOCK HAVE SHORT WIRES ON THE UNDERVOLTAGE TRIP *
*
125 AMP // 600 VAC // 2 POLE
UNDERVOLTAGE TRIP 24 VDC
& AUX SWITCH
MODEL:
KAL261251616
STK:
MEC-684
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | SQUARE D |
| Model | KAL261251616 |
| Condition | Used |
| Voltage Rating | 600V |
| Nominal Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Number of Phases | 2 |
| Current Rating | 125A |
| Number of Poles | 2 |
| Control Style | Switch |








