WESTINGHOUSE BREAKER JD2250F 200 AMP TRIP 600 VAC 2-POLE W/ LUGS **WARRANTY**

WESTINGHOUSE BREAKER JD2250F 200 AMP TRIP 600 VAC 2-POLE W/ LUGS **WARRANTY**
$165 (USD)
Shipping: US $18.50 USPS Priority Mail Medium Flat Rate Box®.
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINGHOUSE
CIRCUIT BREAKER
USD CONDITION, WITH WARRANTY INCLUDED!!
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!
--200 AMP // 600
VAC /// 2-POLE
--
CAT# JD2250F
STK # BCH-223
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | WESTINGHOUSE |
| Model | JD-25K |
| Condition | Used |
| Poles | 3 |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 600 VAC |
| Current Rating | 200 A |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Amperage Rating | 225 |
| Voltage | 600 VAC |
| Number of Outlets | 2 |
| Country of Origin | United States |








