SQUARE D MOLDED CASE SWITCH 250 AMP 600 VAC 3 POLE CAT# KHP36000MMT

SQUARE D MOLDED CASE SWITCH 250 AMP 600 VAC 3 POLE CAT# KHP36000MMT
$184.99 (USD)
Shipping: US $15.65 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
MOLDED CASE SWITCH
** GREAT USED SHAPE, COMES WITH WARRANTY,
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE **
--250 AMP // 600 VAC // 3 POLE--
MODEL:
KHP36000MMT
STK:
MEC-543
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | SQUARE D |
| Model | KHP36000MMT |
| Condition | Used |
| Voltage Rating | 600V |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 250A |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Number of Poles | 3 |
| Control Style | Switch |






